Nelegálne skládky

31.10.2023

Ako bojovať s nelegálnymi skládkami a čo môžeme pre to urobiť?

Nelegálne skládky sú postrachom nielen miest a obcí, ale aj mestských častí. Výnimkou nie je ani Bratislava a samotný Ružinov. Sú to už roky, čo sa pred OLO na Starej Ivánskej ceste združujú skupinky ľudí, zastavujú autá, ktoré sa chystajú do OLO a za mierne "všimné" nám ponúkajú vykládku tovaru, ktorú akože následne odnesú do OLO.

Poznáme to všetci, je sobota a rada do zberného dvora je nesmierne dlhá a čaká sa niekedy aj dve hodiny. Je jasné, že sa nájdu jedinci, ktorý toto utrpenie nechcú a nevládzu podstúpiť a tak príjmu túto "lukratívnu ponuku". Zabezpečia si služby našich skvelých spoluobčanov, dajú im povedzme 10€ a láskaví ľudia vyložia ich tovar z dodávok. To je však všetko. Tovar vyložia priamo na cestu, dodávka odchádza a tovar ostáva priamo na ulici. Ak to číta niekto, kto takéto služby využíva pravidelne, tak ho pozdravujem a pýtam sa ho, či v pohode spáva.

Tieto skupinky otravných ľudí ten tovar, či už ide o nábytok, elektrický odpad, železo, stavebný materiál a čokoľvek iné proste jednoducho nechajú na ulici a je im jedno ďalší osud tohto odpadu.

Pravdepodobne to následne pozbierajú pracovníci OLO, alebo si to rozoberú iní spoluobčania a čaká sa pokým to tam nezhnije.

Kde je chyba, to nikto netuší. Je problém v tom, že je obrovsky dlhá čakacia doba na vstup do OLO? Poslednú nedeľu to vychádzalo asi na hodinu tridsať, možno dve hodiny. Alebo je problém s trpezlivosťou občanov a je im jedno, čo s tým bude ďalej? 

My osobne sme posledný víkend zažili situáciu, kde rada do OLO bola približne 25 áut a po pol hodine sme sa posunuli o 2 autá. Pred nami však bola táto pracujúca skupina a vykladala cudziu firemnú dodávku od nábytku a bielej techniky. Tento tovar ukladali na kraj cesty. Akonáhle bola dodávka vyprázdnená, šofér sa jednoducho otočil a odišiel. Bordel ostal na okraji cesty a vykládka dokončená.

Nepodporujte prosím takúto formu "biznisu", uistite sa, že Váš "bordel" bude riadne odovzdaný do OLO a podporujme firmy, ktoré sa takémuto konaniu vyhýbajú.

Využite naše služby odvozu odpadu a zbavte sa vášho odpadu v súlade so zákonom a morálky.