Príprava na sťahovanie

15.10.2023

Ako sa správne pripraviť na sťahovanie a prečo je takáto predpríprava nesimierne dôležitá


1. Plánovanie je kľúčové

Prvým krokom pri príprave na sťahovanie je plánovanie. Zvážte, kedy a kde sa budete sťahovať. Vytvorte si časový harmonogram a zoznam vecí, ktoré budete potrebovať počas sťahovania. Tento zoznam vám pomôže udržať veci pod kontrolou a minimalizovať stres.

2. Získajte správne balenie a vybavenie

Pred samotným balením si zabezpečíte všetko potrebné balenie a vybavenie. Kúpte si množstvo krabíc rôznych veľkostí, baliaci materiál ako bublinkovú fóliu, noviny, lepiacu pásku, fixky na označovanie a nože na rezanie Dôležité je mať správne ochranné materiály na to, aby ste mohli veci bezpečne zabaliť.

3. Demontujte nábytok

Demontujte veľký nábytok, ako sú postele, či skrine. Uložte skrutky a drobné súčiastky do samostatného vrecka, či krabičky a označte ich.

4. Triedenie vecí

Skôr ako začínate s balením, je dobré si vyrobiť zoznam svojich vecí. Prejdite si všetky izby a spravte si prehľad vecí, ktoré si chcete so sebou vziať. Dôležité je roztriediť si veci ktoré skutočne potrebujete a ktoré len zbytočne roky skladujete. Ušetríte tým množstvo miesta a času. Veci ktoré nepotrebujete môžete buď predať, rozdať, alebo vyhodiť. Pri triedení vecí často zistíme, že sme doma roky skladovali zbytočný bordel na ktorý sa nám len prášilo.

5. Zabaľte veci do vhodných krabíc

Dôležité je pamätať na to, že ťažké veci by mali byť do menších krabíc, aby boli ľahko prenosné. Starajte sa o to, aby sa ťažké predmety rozmiestnili rovnomerne v krabiciach, aby neboli príliž ťažké na zdvíhanie. Veci z krehkého skla, porcelánu alebo elektroniky je potrebné zabaliť do bublinkovej fólie alebo starých novín a vždy označiť krabice, kde sú uložené. Balenie krehkých predmetov samostatne, napríklad od novín je veľmi účinným ochranným mechanizmom.

6. Značenie krabíc

Dôležité je označiť si krabice, aby ste vedeli, čo sa v nich nachádza a kam patria. Použite fixku na krabici s popisom obsahu a miestom, kam má krabicu patriť. To vám uľahčí rozkladanie vecí v novom dome a zabezpečí, že nič nezabudnete. Rovnako vám to uľahčí rozloženie vecí do izieb kam patria a tým pádom aj menej chaotické vykladanie

7. Zabalenie cenných vecí osobne

Ak máte cenné veci, ako sú šperky, dôležité dokumenty alebo elektronika, je najlepšie ich zabaliť a prenášať osobne. Tím sa vyhnete riziku ich stratenia alebo poškodenia počas sťahovania.

8. Príprava na deň sťahovania

Pred dňom sťahovania si skontrolujte všetky svoje veci a krabice. skontrolujte sa, že sú všetky správne označené a pripravené na prenášanie. Dohodnite sa s profesionálnou sťahovacou firmou, ak ste si takúto službu objednali, aby ste mali presné informácie o čase príchodu a iných podrobností.

Príprava na sťahovanie a správne zabalenie vecí sú kľúčové kroky pre úspešné presťahovanie. Týmto spôsobom minimalizujete poškodenie vašich vecí a urobíte si celý proces menej stresujúcim. Ak sa  budete držať týchto tipov, budete môcť s dôverou vstúpiť do nového domova a začať novú kapitolu svojho života.